Ceník výkupu Zaslat nabídku odkupu Vykupujeme subfosilní dub

Výkup kulatiny

Vykupujeme kulatinu dub, akát, ořech, modřín, javor, jasan, jilm, kaštan a třešeň ptáčnice a další

Výkup kulatiny

Dubová kulatina

Dubová kulatina je z některého z druhů dubů, které rostou u nás či na Slovensku. Dub je pevný a odolný strom, který je hojně využíván ve stavebnictví a pro výrobu nábytku. Dubové dřevo má velkou pevnost, odolnost a je velmi houževnaté. Dubovou kulatinu lze zařadit mezi nejžádanější materiály a je velmi ceněná. 

Dubová kulatina má úzkou světlehnědou běl a její jádro je široké, hnědě zbarvené. Na příčném řezu jsou pak vidět světle hnědé paprsky, tzv. zrcátka. Dub je velmi odolný vůči větru i dešti. Nevadí mu střídání sucha a vlhka. Při dlouhodobém pobytu pod vodou dubové dřevo tmavne nebo zčerná. Pro svou pevnost a odolnost má dubová kulatina opravdu bohaté využití. Patří mezi nejvýznamnější zdroje kvalitního dřeva na severní polokouli. 

Využití dubové kulatiny

V minulých dobách se dubové dřevo hojně využívalo na mlýnská kola, hamry, piloty pro mosty a lávky. Dodnes se z dubové kulatiny vyrábí sudy na alkoholické nápoje, například na whisky. Velmi oblíbená je dubová kulatina také pro výrobu masivního nábytku. Nábytek z dubového masivu je neskutečně odolný, krásný a vydrží i po několik generací. 

Dubová kulatina odolává pověrnostním vlivům i působení vody, nevadí ji časté střídání sucha a vlhka. Dubové dřevo je možno používat na velmi namáhané části, které jsou z velké části pod vodou. Lze tak dubovou kulatinu využívat například pro mosty a lávky na zahradním rybníčku či jezírku. 


Dubovou kulatinu lze rozřezat na fošny o různých tloušťkách. Šířka dubových fošen je běžně od 250 mm, u přesílené dubové kulatiny je to do 700 mm. Potřebná vlhkost je 8-12%. Zpracovaná dubová kulatina často musí být dosušena na potřebnou vlhkost v sušárnách dřeva. Záleží na tom, na co se bude dřevo dále využívat. 

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: vykupkulatiny@gmail.com
telefon: +420 720 107 774

Výkup ořechu v minimálním množství 10 ks kmenů (+/- 7 kubíků)

Neváhejte nám poslat poptávku

Prosíme, abyste byli v poptávce co nejvíce konkrétní, nezapomeňte uvést co nejvíce informací o nabízeném odkupu (množství, rozměry, typ dřeviny, lokalita). Přispěje to k rychlejší a efektivnější komunikaci. Děkujeme

Výkup ořechu v minimálním množství 10 ks kmenů (+/- 7 kubíků)

Zakázková výroba z dubu

Nabízíme i zakázkovou výrobu z dubu. Vyrobíme vám: dubové stoly, dubové postele, dubový nábytek, dubové podlahy, dubovou terasu, dubové okna, dubové dveře, dubové schody nebo dubové pracovní desky.

Kromě toho nabízíme o polotvary z dubu jako: dubové fošny, dubová prkna, omítané dubové řezivo, dubové hranoly, dubové spárovky.

Podívejte se na celou nabídku zakázkové výroby z dubu vše na DubovéŘezivo.cz

Zakázková výroba z dubu