Ceník výkupu Zaslat nabídku odkupu Vykupujeme subfosilní dub

Výkup kulatiny

Vykupujeme kulatinu dub, akát, ořech, modřín, javor, jasan, jilm, kaštan a třešeň ptáčnice a další

Výkup kulatiny

Jasanová kulatina

Jasanová kulatina je dřevovláknitá, s jemnou strukturou. Jedná se o velmi oblíbené, ale méně dostupné dřevo. 

Vlastnosti jasanové kulatiny

Jasanová kulatina má po usušení rozdílné vlastnosti. Záleží na typu jasanu. Dřevo schne poměrně rychle, nevykazuje známky deformace a vykazuje pouze minimální hodnoty sesychání. Jasanová kulatina je středně pevná v ohybu a tlaku, se střední nárazovou houževnatostí a nízkou tuhostí, proto je vynikající pro ohýbání. 


Jasanovou kulatinu je možno zpracovávat strojně i ručně. Využívá se díky své ohebnosti pro výrobu nábytku a bytových doplňků. Ohýbané jasanové dřevo se používá také pro výrobu rukojetí deštníků, dřevěných kol, nářadí, na stavbu člunů, na výrobu tenisových raket, hokejek, také například basebollových pálek a nejrůznějšího tělocvičního nářadí, také se z něj vyrábí palubky do interiéru. Jasanovou kulatinu lze získat v lesích a parcích i soukromých zahradách po celé Evropě. Jasanové dřevo je středně těžké, s širokou bělí a výraznými hranicemi letokruhů, s typickou rovnovláknou texturou. Jasan patří k těm dřevinám, které mají jak vyzrálé dřevo, tak jádro. Vyhledávaná je dekorativní květovaná či vlnitá textura dřeva. Jasanovou kulatinu lze využít také na topení. Jasanová kulatina je ideální pro vytápění v krbových kamnech. Tento druh dřeva hoří pomaleji, zanechává velké množství žhavých uhlíků, které zaručují teplo po dlouhé hodiny. Dřevo nesmí být chemicky ošetřeno. 

Při výkupu jasanové kulatiny je důležitý zdravotní stav dřeva. Jasan je dřevina náročná na škůdce jako jsou fytofory, jasanové padlí, verticila a řadu dalších. 

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: sklady.reziva@gmail.com
telefon: +420 605 998 986

Výkup ořechu v minimálním množství 10 ks kmenů (+/- 7 kubíků)

Neváhejte nám poslat poptávku

Prosíme, abyste byli v poptávce co nejvíce konkrétní, nezapomeňte uvést co nejvíce informací o nabízeném odkupu (množství, rozměry, typ dřeviny, lokalita). Přispěje to k rychlejší a efektivnější komunikaci. Děkujeme

Výkup ořechu v minimálním množství 10 ks kmenů (+/- 7 kubíků)

Zakázková výroba z dubu

Nabízíme i zakázkovou výrobu z dubu. Vyrobíme vám: dubové stoly, dubové postele, dubový nábytek, dubové podlahy, dubovou terasu, dubové okna, dubové dveře, dubové schody nebo dubové pracovní desky.

Kromě toho nabízíme o polotvary z dubu jako: dubové fošny, dubová prkna, omítané dubové řezivo, dubové hranoly, dubové spárovky.

Podívejte se na celou nabídku zakázkové výroby z dubu vše na DubovéŘezivo.cz

Zakázková výroba z dubu