Ceník výkupu Zaslat nabídku odkupu Vykupujeme subfosilní dub

Výkup kulatiny

Vykupujeme kulatinu dub, akát, ořech, modřín, javor, jasan, jilm, kaštan a třešeň ptáčnice a další

Výkup kulatiny

Výkup bukové kulatiny

Bukové dřevo se získává mimo jiné z buku (Fagus sylvatica) nalezeného v Evropě a západní Asii. Dále existují druhy bukuvýchodní buk (Fagus sylvatica subsp. Orientalis), který se nachází v jihovýchodní Evropě a západní Asii, a buk (Fagus grandifolia), který se nachází ve východní části severní Ameriky (z jižní Kanady, přes Spojené státy do severní části Mexika). Provádíme výkup bukové kulatiny pocházející výhradně z českých a slovenských lesů.

Skladba bukového dřeva

Bukové dřevo je zploštělé dřevo s jednotnou strukturou a rovnoměrnou strukturou z tenkých vláken, bez rozdělení na dřívější (jarní) a pozdní (letní) dřevo. Bílá (vnější část dřeva, vyprodukovaná v posledních vegetačních obdobích) a jádrové dřevo (vnitřní, starší část dřeva tvořící výztužný prvek) je obtížné rozlišit. Může se jednat o falešné jádro s červenou nebo červenohnědou barvou, které je výsledkem obranných akcí stromu proti vnějším podnětům a ničivým faktorům jako je mechanické poškození, nepříznivé povětrnostní podmínky nebo přítomnost patogenů. Bukové dřevo má světlý, narůžovělý nebo nažloutlý odstín s fialovým nebo načervenalým odstínem. Provádíme výkup bukové kulatiny, kterou lze následně zpracovat na další typy dřevařských prvků.

Charakteristické vlastnosti bukového dřeva 

Bukové dřevo je tvrdé dřevo (třída tvrdosti III.), středně těžké, méně odolné a snadno štěpitelné. Dobře schne, ale má sklon k desorpčním prasklinám a deformacím. Výskyt trhlin je způsoben velkým a velmi nerovnoměrným smrštěním této suroviny. Čerstvé bukové dřevo má pryskyřičnou vůni. Bukové dřevo je citlivé na škůdce (hmyz) a houby; není odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. V teplém a vlhkém období je náchylnost dřeva k rozkladu houbami větší, protože se v těchto podmínkách buk snadno zapaří. Zvýšená odolnost dřeva vůči myceliu a snížená tendence k deformaci je dosažena pařením čerstvého řeziva. Provádíme výkup bukové kulatiny i její následné zpracování a další prodej.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: sklady.reziva@gmail.com
telefon: +420 605 998 986

Výkup ořechu v minimálním množství 10 ks kmenů (+/- 7 kubíků)

Neváhejte nám poslat poptávku

Prosíme, abyste byli v poptávce co nejvíce konkrétní, nezapomeňte uvést co nejvíce informací o nabízeném odkupu (množství, rozměry, typ dřeviny, lokalita). Přispěje to k rychlejší a efektivnější komunikaci. Děkujeme

Výkup ořechu v minimálním množství 10 ks kmenů (+/- 7 kubíků)

Zakázková výroba z dubu

Nabízíme i zakázkovou výrobu z dubu. Vyrobíme vám: dubové stoly, dubové postele, dubový nábytek, dubové podlahy, dubovou terasu, dubové okna, dubové dveře, dubové schody nebo dubové pracovní desky.

Kromě toho nabízíme o polotvary z dubu jako: dubové fošny, dubová prkna, omítané dubové řezivo, dubové hranoly, dubové spárovky.

Podívejte se na celou nabídku zakázkové výroby z dubu vše na DubovéŘezivo.cz

Zakázková výroba z dubu