Informace které musíte znát a mít připravené k prodeji lesa

Informace které musíte znát a mít připravené k prodeji lesa

Co potřebujete k prodeji lesa a od čeho se odvíjí cena? Důležité je mít pohromadě veškerou dokumentaci k lesu, LHP (Lesní hospodářský plán) nebo LHO (lesní hospodářská osnova), včetně porostové mapy. Tyto dokumenty si můžete vyzvednout a nebo zapůjčit k nahlédnutí u příslušného Odboru životního prostředí na Městském úřadu či Obci s rozšířenou působností. Příslušnost vašeho lesa k danému úřadu zjistíte od vašeho OLH (odborného lesního hospodáře), který vám ze zákona Váš les dozoruje, zpravidla jsou to Lesy České Republiky s.p.

Dále je třeba mít aktuální list vlastnictví (LV), který se dá vyzvednout přímo na Vám příslušném Katastrálním úřadě a nebo, prostřednictvím služby CZECHPOINT kterou najdete na České poště, nebo Městském úřadě. Pokud nemáte čas a prostor na vyzvednutí těchto dokumentů, pak nás neváhejte kontaktovat. Po dohodě vše zařídíme za Vás.

Jsme schopni vykoupit a vyřídit i Váš případný problém se zástavou nebo exekutorským rozhodnutím na Vašem listu vlastnictví, nebojte se proto přijít i s tímto problémem, mlčenlivost a diskrétnost máte zaručenou.

Jak probíhá prodej a následná koupě? Pokud se dohodnete na ceně lesa včetně lesních pozemků, tak se v advokátní kanceláři u Vámi zvoleného advokáta, podepíše se kupní smlouva.

Při podpisu smlouvy Vám budou vyplaceny peníze za váš les v hotovosti nebo převodem na Váš účet. Poté se kupní smlouva vloží do katastru nemovitostí, kde bude řádně zapsaná a majetek převeden do našeho výlučného vlastnictví.

Logo
PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894
telefon: +420 605 998 986