Koupíme bukové kmeny

Koupíme bukové kmeny

Bukové dřevo je citlivé na všechny způsoby obrábění. Je to tenké vlákno, díky kterému se dá hladce zpracovat a štípací plochy jsou rovné a mají vysoký lesk. Toto dřevo je také náchylné k řezání, loupání a ohýbání (po napařování). Lze jej také snadno spojit pomocí šroubů a hřebíků. Koupíme bukové kmeny. 

Bukové dřevo se snadno povrchově upravuje. Koupíme bukové kmeny. Nevadí mu lepení, barvení lakem, natírání a leštění. Ukazuje vysokou saturaci, s výjimkou tvrdých částí, které nejsou náchylné k impregnaci.

Použití bukového dřeva

Koupíme bukové kmeny z českých a slovenských lesů, které se dříve používaly jako surovina pro výrobu prvků koňských vozů (paprsky, zvonky kol, štěrbiny, otvory, usazeniny ojí a oje), pouzdra kluzných ložisek, ozubená kola a řemenice v mlýnech a zemědělských strojích, součásti pro stavbu lodí (kýly, nástavby lodí, vesla), prvky pluhů, příhradových nosníků, zavlačovacích zubů, pracovních desek truhlářských a tesařských stolů a mnoha dalších výrobků.

V současné době je bukové dřevo oceňováno jako surovina pro výrobu dýhy, překližky, lisovaného dřeva a lepených desek. Je základní součástí březové a bukové překližky, která se používá ve výrobě modelů a v dopravě pro výrobu nákladních skříní a konstrukce sedadel autobusů. Koupíme bukové kmeny, které mají široké využití.

Bukové dřevo je vhodné pro parkety, dřevotřískové a dřevovláknité desky, schody, prahy a obklady. Používá se také v zemních, vodních a výškových stavbách (konstrukce, bednění, podpěry) a těžbě. Vyrábí se z něj bedny, sudy, nářadí, sportovní stroje a zařízení, pušky, hudební nástroje (např. bubny), hračky a různé každodenní potřeby. Bukové dřevo je rovněž vysoce ceněné v nábytkářském průmyslu. Zde se používá při výrobě čalouněných nábytkových rámů a částí ohýbaného nábytku vyšší hodnoty, pokud použitá surovina je získávána z hedvábného dřeva neobsahujícího falešné jádrové dřevo.

Logo
PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894
telefon: +420 605 998 986