Výkup dubové kulatiny

Výkup dubové kulatiny

Vykupujeme dubovou kulatinu. Dub je přirozená, stará, evropská dřevina. Má charakteristickou mohutnou korunu, která se tyči i do výšky 45 m. Dožívá se několika stovek let.

Vykupujeme dubovou kulatinu

Vykupujeme dubovou kulatinu i přesílenou kulatinu s čepem 60 cm a více. Orientační ceny najdete v našem ceníku. Vykoupenou dubovou kulatinu si u vás převezmeme a zároveň ji převezeme pomocí vlastní techniky a na vlastní náklady. Výkup probíhá kdekoliv v České i Slovenské republice. Platbu za dubovou kulatinu realizujeme na místě v hotovosti před samotným odvozem dřeva. Kulatina je zpracovávaná na dubová prkna, fošny a dubové řezivo, rovněž se zabýváme výrobou nábytku z masivního dubového dřeva. Zakládáme si na kvalitě a spolehlivosti. Za kvalitní dřevo vám řádně zaplatíme.

Vlastnosti dubového dřeva

Dub je pevný a odolný. Dubové dřevo je pevné, tvrdé, houževnaté a velice trvanlivé. Dubové dřevo patří mezi nejžádanější materiály a je velmi ceněno. Dubová kulatina má úzkou světlehnědou běl a její jádro je široké, hnědě zbarvené. Na příčném řezu jsou vidět světle hnědé paprsky v tmavším jádře, které se sbíhají ve středu stromu. Dub je velmi odolný vůči větru i dešti. Nevadí mu střídání sucha a vlhka. Při dlouhodobém pobytu pod vodou dubové dřevo tmavne nebo zčerná.

Využití dubového dřeva

V minulosti se dubové dřevo používalo na mlýnská kola, hamry, piloty pro mosty a lávky. Dnes se z nich vyrábí starou technikou pouze sudy. Velmi oblíbený je dub pro výrobu masivního nábytku. Lze jej využít také na stavbách nebo na výrobu altánu. Dubové dřevo v podobě fošen jsou základní surovinou pro výrobu spárovky, ze které se následně vyrábí nábytek z masivu, ale i okna, dveře, schodiště či terasy.

Logo
PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894
telefon: +420 605 998 986