Výkup akátové kulatiny

Výkup akátové kulatiny

Akátové dřevo se získává ze stromů patřících do druhu akát černý, jehož jméno je obvykle omezeno na slovo akát. Tento druh je původem ze Severní Ameriky, ale v současné době roste téměř po celém světě. Černý akát má rád zejména oblasti jižní střední Evropy a tam vytváří husté porosty. Pro průmyslové účely se černý akát pěstuje v téměř dvaceti odrůdách. Provádíme výkup akátové kulatiny. 

Akátové dřevo a jeho vlastnosti

Akát je kompaktní a téměř nezničitelné dřevo, je odolné vůči plísním a houbám. Díky jeho vlastnostem může nábytek vyrobený z akátového dřeva zůstat po celý rok venku, prakticky bez údržby. Zahradní nábytek z akátového dřeva je ekologický a univerzální. Klasický design odpovídá tradiční i moderní architektuře. Dřevěný nábytek se doporučuje, protože se jedná o přírodní a přátelský materiál, který dobře ladí s jakýmkoli prostředím.

Kromě krásy akátového dřeva má také mnoho dalších výhod. V první řadě je to velmi flexibilní dřevo. Díky těmto vlastnostem je akát často srovnáván s dubem. Kromě toho je to velmi odolné dřevo, které je obtížné poškodit. Provádíme výkup akátové kulatiny.

Mezi nevýhody akátového dřeva patří obtížné zpracování. Toto dřevo je tvrdé, což znamená, že přišroubování dřevěných prvků k sobě může být problém. Pokud nám záleží na tomto způsobu montáže, je nutné předem vyvrtat příslušné otvory.

Akátové dřevo je jedním z nejoblíbenějších druhů dřeva u nás. Provádíme výkup kulatiny pro výrobu dýhy, nábytku a pro tesařství. Akátové dřevo je díky své vysoké odolnosti ideální pro výrobu stožárů, těžebních a stavebních konstrukcí i sportovního vybavení. Akát se také často používá k výrobě kuchyňských desek. Díky svému krásnému vzhledu a odolnosti vůči vlhkosti a vysoké teplotě jsou kuchyňské desky z akátu dokonale vhodné pro každodenní použití.

Logo
PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894
telefon: +420 605 998 986