Koupíme jilmové kmeny

Koupíme jilmové kmeny

Jilm se vyskytuje ve formě stromu, i když se vyskytuje také ve formě keřů na severní polokouli (mírné pásmo). Zahrnuje asi 40 druhů. Koupíme jilmové kmeny z českých lesů. V ČR se nachází tři druhy jilmu: jilm vaz, jilm habrovitý a jilm horský. V evropské květeně je zastoupeno 6 druhů jilmu.

Jilmové dřevo 

Listy jilmu jsou uspořádány paralelně, jsou jednoduché. Květiny shromážděné v hroznech jsou bisexuální. Plody jsou ořechy, které jsou obklopeny křídlem. Koupíme jilmové kmeny, které mají široké využití ve stavebnictví. Jilm jako strom obecně má také nezanedbatelné zdravotní účinky.

Jilm je strom s výškou 20-30 m, výška kmene do 10 m, průměr průměru 0,5 – 1,2 m. Válcový tvar kmene, často se silnými kořenovými hrboly. Kůra v mládí je hladká, s věkem podélně prasklá, bohatá na korek, tmavě hnědá (hluboko podélně prasklá je podobná dubové kůře) a černohnědá. Podíl kůry na hmotnosti kmene s kůrou asi 15,6%, hustota asi 400 kg / m3. Barva dřeva: nažloutlá bílá až šedá, úzká až široká; čokoládově hnědé jádro a světle hnědé. Vykoupíme jilmové kmeny. Jejich homogenní struktura je velmi jednoduchá. Kresba v závislosti na anatomickém průřezu, pruhovaná, zrnitá, značená. Roční nárůsty jsou velké. Jádrové paprsky viditelné jako tmavá zrcadla. Pór z pozdního dřeva uspořádaný do 2-3 přerušovaných linií nebo v probíhajících vlnitých stuhách.

Dřevo je středně těžké, středně tvrdé, silné, poměrně stlačitelné, ale ne příliš pevné, pružné. Lesklé, velmi dekorativní dřevo patří k nejkrásnějším evropským druhům. Ihned po řezání má dřevo charakteristický nepříjemný zápach. Vykoupíme jilmové kmeny z tuzemských lesů na další zpracování, které není obtížné. Jilm se dá dobře hoblovat a vyhlazovat někdy způsobuje potíže, proto se doporučuje používat velmi ostré nástroje, dřevo lze řezat rovně (dýhy), lepicí spoje, šrouby, hřebíky jsou trvanlivé. Výhodou je dobrá tvarová stálost za sucha.

Logo
PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894
telefon: +420 605 998 986