Výkup listnaté kulatiny

Výkup listnaté kulatiny

Listnatá kulatina je oblíbená ve stavebnictví i truhlářství. V České republice tvoří listnaté lesy ty lesy, které mají více než 75% opadavých listnáčů ve své skladbě. Zbytek je tvořen zpravidla jehličnany. Vykoupit tak můžeme jasanovou, habrovou, bukovou, javorovou nebo ořechovou kulatinu.

Výkup listnaté kulatiny

Vykupujeme listnatou kulatinu z mnoha druhů dřevin. Výkup provádíme v celé České i Slovenské republice. Pro kulatinu z listnatých stromů si přijedeme až na místo těžby. Listnatou kulatinu odvezeme na své náklady.

Disponujeme vlastní technikou a podle dohody můžeme listnatou kulatinu také v období vegetativního klidu vytěžit. Vykupujeme listnatou kulatinu v lesích, parcích, soukromých zahradách. Vykupujeme listnatou kulatinu od firem i soukromých osob.

Vlastnosti listnaté kulatiny

Listnaté stromy jsou pevné, odolné a houževnaté. Druhům jako je dub nebo javor nevadí dlouhodobý kontakt s vodou. Listnaté stromy mají velmi kvalitní dřevo a lze z něj vyrobit krásné věci. V případě, že máte listnatou kulatinu ze zdravých stromů s dobrým průměrem, pak je vhodné o prodeji uvažovat. Máte-li pouze pár pokřivených a nemocných kmínků, není vhodné tuto listnatou kulatinu prodávat.

Vykoupit můžeme jasanovou, dubovou či bukovou kulatinu. Vyrábí se z nich například parkety, masivní nábytek. Luxusní dýhy patří do vyšší cenové kategorie. Rovněž vykupujeme listnatou kulatinu habrovou, javorovou nebo ořechovou. Habr je ideální pro opravu historických krovů a starých lávek. Javor zase pro výrobu hudebních nástrojů.

Logo
PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894
telefon: +420 605 998 986